Browse By

Хто вирішує питання Арбузова в Україні?

Останніми днями стало зрозуміло – режим Януковича повалено лише тимчасово, а його клан, розпорошившись по далеких і близьких закордонах, лише набирає силу для політичного реваншу.

1332916

В Україні залишилися головні прислужники оточення Януковича, котрі реалізовують плани господарів. Звісткою про близький реванш є ситуація із близьким другом Сім’ї, екс-віце-прем’єром Сергієм Арбузовим. Минулого тижня суспільство сколихнула новина про те, що Печерський суд зняв арешт із восьми банківських рахунків подружжя Арбузових.Щоправда, через кілька днів арешт було накладено знову, а генпрокурор Ярема звітував, що жодної копійки не було знято.

Головна біда ситуації в тому, що найближчі прислужники режиму Януковича навіть не виїжджали з України. Одним із таких персонажів є Микола Лагун – власник «Дельта банку» та головний банкір Сім’ї. Знайомство Лагуна із Арбузовим відбулося у 2010 році. Саме після цього «Дельта банк» здобув славу “сімейного” – через нього проходили фінансові потоки оточення Януковича, саме йому діставалися тендери на прибуткові державні програми. Статки Лагуна швидко стали зростати: уже на початку 2014-го вони оцінювалися у 130-150 млн грн. Та після повалення режиму Януковича банкір втратив великі суми коштів – їх довелося витратити на виведення з країни грошей клану.

«Дельта банк» потрапив у чорний список СБУ та Генпрокуратури – як фінустанова, що могла спонсорувати тероризм на Донбасі. Та справу зам’яли – говорять, не без втручання екс-голови Укрсоцбанку та близького друга Лагуна Валерія Хорошковського. Зараз «Дельта банк» як ніколи близький до банкрутства, принаймні про це свідчить майже повне припинення виплат клієнтам. Найвірогідніший вихід зараз – націоналізація фінустанови.  Залишається лише сподіватися, що нова влада ще не настільки корумпована, аби підтримати «Дельта банк» на плаву бюджетними коштами.

Джерело: ІНФОРМАТОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *