Browse By

Києво-Печерську та Почаївську лаври можуть повернути державі

Народні депутати підготували проект змін до Закону  та постанову “Про комплекси Києво-Печерської та Свято- Успенської Почаївської Лавр”, які можуть покласти крапку в релігійних чварах довкола архітектурних пам’яток.

Про це ІНФОРМАТОРу повідомили власні джерела у парламенті.

Новатори пропонують корективи до Закону “Про охорону культурної спадщини” та Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо охорони пам᾿яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації”.

У проекті Постанови Верховної Ради “Про комплекси Києво-Печерської та

Свято-Успенської Почаївської Лавр” цим об’єктам повертають статус історико-культурних заповідників та вносять до реєстру пам’яток ЮНЕСКО.

Над цими законопроектами працювали Володимир Парасюк, позафракційні народні депутати та представники фактично усіх парламентських фракцій та депутатських груп окрім “Опозиційного блоку”.

Нижче наведені Постанова ВР “Про комплекси Києво-Печерської та Свято- Успенської Почаївської Лавр”, Закон України Про внесення змін та доповнень до Закону України “Про охорону культурної спадщини” та Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо охорони пам᾿яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації”, та пояснювальна записка до проекту вищевказаного закону.

Також з особистих джерел ІНФОРМАТОРу стало відомо, що настоятель Києво-Печерської Лаври Владика Павло сьогодні перебуває на нараді із представниками Московського патріархату у Москві.

Як відомо, конфлікт довкола належності Києво-Печерської Лаври до Московського чи Київського патріархату триває десятки років. У 2016 році українці розпочали збір підписів про переведення святині під юрисдикцію українського патріархату.

Сергій Вакула

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *