Browse By

Лорткіпанідзе та Саакашвілі: “грузинська команда” тікає після провалу реформ

Начальник ГУ Національної поліції в Одеській області генерал Гіоргі Лорткіпанідзе подав у відставку заради того, щоб зберегти публічне ім’я своєї колеги, очільниці Національної поліції України Хатії Деканоїдзе. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук, – пише ІНФОРМАТОР.

“Нещодавно колегія МВС ухвалила рішення, щодо невідповідності Лордкіпанідзе займаній посаді через зростання злочинності в Одеській області за останні вісім місяців в середньому на 50%.

По друге, парламентський комітет з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності теж висловив повне невдоволення роботою Лордкіпанідзе, адже Одещину накрила хвиля криміналу.

Очільниця Нацполіції Хатія Деканоідзе мала б відреагувати на рішення колегії МВС і звільнити Лордкіпанідзе з займаної посади.

Для того, щоб зберегти публічне обличчя Деканоідзе, з якою Лордкіпанідзе перебуває в одній політичній команді він самостійно подав у відставку”, – пояснив Мосійчук.

1

Перший заступник голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності каже про статистику, зафіксовану у кінці жовтня поточного року.

За звітний період в Єдиному реєстрі досудових розслідувань Одеської області було зареєстровано 31 тисячу 283 злочини, з яких близько 13 тисяч – тяжкі. Депутатський корпус Одеської обласної ради розкритикував роботу місцевої поліції. Сам начальник Національної поліції в області Георгій Лорткіпанідзе на сесію облради 22 жовтня не з’явився.

«Це найгірша ситуація за останні п’ять років», – повідомили на зборах представники обласної ради.

У вересні цього року стало відомо, що показник розкривання злочинів, пов’язаних із наркозлочинністю, за перші 8 місяців 2016 року в Одеській області показав від’ємну динаміку порівняно із минулим роком. Відповідні документи оприлюднив Ігор Мосійчук, наголосивши на некомпетентності Гіоргі Лорткіпанідзе. Низка інших показників роботи обласної поліції також знизилися.

1
Фото – Facebook Ігоря Мосійчука
1
Фото – Facebook Ігоря Мосійчука

Колега Ігоря Мосійчука, народний депутат Андрій Лозовий також стежив за діяльністю очільника Національної поліції Одеси.

Зокрема, під час виступу у Верховній Раді народний депутат заявив, що голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе та очільник поліції Одещини Лорткіпанідзе повинні негайно піти у відставку, оскільки провалили реформу поліції та порушують права людини.

Лозовий припустив, що його громадську приймальню знищили в Одесі за наказом Гіоргі Лорткіпанідзе. Народний депутат заявив, що керівництво поліції зреагувало таким чином на критику, озвучену на засіданні Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У вищезгаданому виступі під час засідання Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Лозовий нагадав очільниці Національної поліції Хатії Деканоїдзе про її обіцянку не застосовувати силу до мітингувальників під Оболонським судом міста Києва 2 серпня поточного року.
«Я особисто бачив під судом людей із закривавленими обличчями, потруєних газом, хоча ви обіцяли мені, що силу до мітингувальників не застосують», – звернувся до Деканоїдзе депутат.
Політик зазначив, що якби керівництво Національної поліції дотримувалось слова, сутичок можна було б уникнути.
Андрій Лозовий також висловився щодо жорсткого розгону «антитруханівського» мітингу в Одесі співробітниками Національної поліції.

«У нас уже був такий президент, який силою розганяв мітинги, – Янукович. Чим для нього це закінчилось, усі пам’ятають – він втік з країни», – зазначив Лозовий.

Політик нагадав Деканоїдзе, що низка її колег, зокрема, Ека Згуладзе та Гога Грігалашвілі, вже поїхали з України.
«Якщо ви не хочете тут наводити порядок та працюєте настільки неефективно, може вам краще самій попроситись у відставку і не ганьбити таку важливу для країни реформу?», – звернувся Андрій Лозовий до очільниці Національної поліції.

Як відомо, начальник поліції Одеської області генерал Гіоргі Лорткіпанідзе подав у відставку сьогодні, 7 листопада.

“На даному етапі для розвитку одеської поліції потрібна нова кров. Сьогодні я прийняв рішення за власною ініціативою написати заяву про відставку з посади”, – сказав Лорткіпанідзе у зверненні, оприлюдненому на сайті структури.

Жодних подробиць про звільнення він не повідомив. Додав, що йде з посади, але залишається “на службі України та верховного головнокомандувача”.

“Для мене було великою честю працювати начальником поліції Одеської області. У житті все має логічний початок, продовження і кінець. Через півтора року з мого призначення на пост керівника Одеської поліції, я прийняв рішення покинути займану посаду.

Хочу побажати успіху кожному поліцейському, разом з якими ми пройшли повний труднощів шлях. Я вірю в одеситів і краще майбутнє нашої країни!” – зазначив Лорткіпанідзе.

Нагадаємо, цього ж дня заяву про звільнення подав голова обласної адміністрації Одеської області Михеїл Саакашвілі.

Користувачі соцмереж активно відреагували на відмову двох посадовців від своїх крісел: частина зраділа втечі іноземців з України, частина назвала такий крок грузинських політиків симптоматичним для української держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *