Browse By

Названо повний склад злочинної групи Онищенка

У вільному доступі з’явилися матеріали подання Генеральної Прокуратури на депутата від фракції “Воля народу”, екс-регіонала Олександра Онищенка.

Документи розмістив депутат від Блоку Порошенка Сергій Лещенко.

Подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Онищенка Олександра Романовича було підписане 15 червня.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в період із січня 2013 року по січень 2016 року Онищенко Олександр Романович вчинив низку кримінальних правопорушень проти громадської безпеки, власності та у сфері службової діяльності.

Зокрема, у поданні йдеться про здобуття “газовим королем” незаконного прибутку завдяки зловживанню становищем народного депутата та повному контролю над діяльністю підприємств ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Фірма «Хас» та ТОВ «Карпатнадраінвест» і співпраці з “Укргазвидобуванням”.

У поданні названі імена співучасників злочину екс-регіонала.

“Створена Онищенком О.Р. злочинна організація складалася із двох структурних частин – організованих груп, до першої організованої групи ввійшли Рябошапка О.М., Железняк Л.В., Гарчева К.Ф., Купріяненко В.С., а також невстановлені слідством особи, до другої організованої групи ввійшли Сергієнко О.П., Свіченко С.О., Кравченко Д.С., Кабаєв С.І., Бистрицький Є.Р., Смаглюк Ю.М., Фисун В.І., Гречанюк М.П., Іванов М.С., Канцелярук О.Б., Жицький П.М., Пігуляк В.М., Копчук І.М., Якимащенко Р.Ю. а також невстановлені слідством особи”, – йдеться у матеріалах.

1

Як відомо, депутата Олександра Онищенка підозрюють у створенні злочинного угруповання та газових оборудках, які завдали державі збитків на суму три мільярди гривень. Народний депутат з групи «Воля народу» відомий як “газовий король”, а у Верховній Раді минулого скликання був представником Партії регіонів.

Уже 10 фігурантів “газової справи Онищенка” суд арештував на 60 днів. Підозрюваний заявляє, що серед 20 фігурантів, яких підозрюють у махінаціях з газом держкомпанії “Укгазвидобування”, знає лише трьох.

За даними НАБУ, Онищенко контролює щонайменше п’ять газовидобувних компаній: «Надра Геоцентр», «Фірму «ХАС», «Карпатинадраінвест», «Природні ресурси +» і «Пласт». Всі ці кампанії, крім «Пласту» працюють з державною компанією «Укргазвидобуванням» за договорами про спільну діяльність, укладеними упродовж 2004-2014 років. Видобутий газ продають оператори спільної діяльності, якими за всіма договорами є компанії Онищенка.

За даними слідства, компанії, підконтрольні Онищенку, навмисне продавали газ фіктивним біржам за заниженими цінами. Потім цей газ передавався на підприємства реального сектору економіки, але вже за ринковими цінами. Різниця переховувалася на фіктивні підприємства. Виручка від продажу розподілялася між учасниками, тобто між компанією «Укргазвидобування» і підприємствами Онищенко. У результаті таких дій компанія «Укргазвидобування» недоотримала близько 1,6 мільярда гривень. Ще 1,3 мільярда держава недоотримала у вигляді ренти, яка залежить від ціни реалізації газу.

16 червня до Верховної Ради внесли подання про надання згоди на зняття недоторканності з Онищенка і притягнення його до кримінальної відповідальності, але парламент може розглянути це питання не раніше липня. Онищенко заявив, що переконуватиме регламентний комітет не підтримувати цього.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>