Browse By

Слідчі ГПУ та СБУ прийшли з обшуком до адвоката Мосійчука

Представники Генеральної прокуратури принесли вибачення народному депутату Ігорю Мосійчуку за спробу провести обшук у його приймальні, однак наполягають на обшуку помешкання його помічника Андрія Мамалиги.

Про це представник парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка написав на своїй сторінці у Facebook.

“Працівники ГПУ і СБУ, які прийшли обшукувати мою громадську приймальню у Василькові, переконавшись, що то дійсно приймальня народного депутата, вибачилися і пішли.

В той же час ГПУ та СБУ наполягає на проведенні обшуку вдома в мого помічника і адвоката, відомого правозахисника Andriy Mamalyga в Києві, за адресою вул. Княжий Затон, 16 А, 9 поверх кв. 48.

Прошу підтримки колег, активістів і журналістів. Зараз виїжджаю на місце”, – поінформував політик.

1

Помічник народного депутата, координатор Комітету визволення політв’язнів Тетяна Близнюк повідомила, що представники прокуратури мають намір виламувати двері до помешкання Андрія Мамалиги.

У дописі на своїй сторінці у Facebook автор зазначає, що на місце подій першими після оголошення приїхали адвокат Дмитро Біловчук та ЗМІ.

“Тим не менше прокурори не полишають наміру ламати двері.

Також не на зв’язку ще один відомий адвокат – Леонід Сіваков, до якого вломились раніше”, – написала Тетяна Близнюк.

1
Ігор Мосійчук, Андрій Мамалига та представник прокуратури біля помешкання двоката Фото – Станіслав Краснов

Об 11.40 адвокат Дмитро Біловчук повідомив, що представники Генеральної прокуратури покинули помешкання Андрія Мамалиги. У дописі на сторінці у Facebook правозахисник додав, що на підтримку колеги приїхали понад 10 адвокатів.

“Наразі слідчі ГПУ втікли. Більше 10 адвокатів запрошували їх провести слідчі дії”, – написав Біловчук.

Через годину обшук все-таки розпочався. Як повідомив Ігор Мосійчук на сторінці у Facebook, у результаті слідчих дій представники ГПУ та СБУ не виявили слідів злочинної діяльності правозахисника.

“Повідомляю, що в ході обшуку ЖОДНИХ СЛІДІВ ЗЛОЧИННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НЕ ВИЯВЛЕНО, жодних речей пов’язаних із незаконною діяльністю, чи будь-якими кримінальними провадженнями – не вилучено.

Також наголошую, що на даний момент Андрій Мамалига не є фігурантом жодного кримінального провадження”, – написав народний депутат.

1
Слідчий у квартирі Андрія Мамалиги Фото – Ігор Мосійчук

Андрій Мамалига був захисником народного депутата Ігоря Мосійчука під час процесу 2015-2016 року, а також є його офіційним помічником-консультантом.

Андрій Мамалига
Андрій Мамалига

Окрім того, адвокат систематично захищає бійців АТО та добровольців. Зокрема, завдяки роботі адвоката був звільнений з-під варти доброволець АТО Броніслав Денисевич.

1
Ігор Мосійчук та Андрій Мамалига під час засідання у справі добровольця Броніслава Денисевича

Нагадаємо, сьогодні вранці стало відомо про те, що представники Генеральної прокуратури України намагалися провести обшук у громадській приймальні народного депутата Ігоря Мосійчука у Василькові Київської області.

Також з обшуками прийшли до адвоката та помічника Ігоря Мосійчука Андрія Мамалиги і його колеги, адвоката Леоніда Сівакова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *