Browse By

Вернісаж на Андріївському: Що змінилося цього року та хто почав купувати картини

З 1984 року у Києві до Дня міста традиційно проходить мистецький вернісаж.

Художники з усієї України та світу виставляють свої роботи просто неба на Андріївському узвозі.

Зазвичай столичний вернісаж збирає декілька сотень учасників. ІНФОРМАТОР поспілкувався з одним із авторів вуличної експозиції, художником і засновником асоціації “Мастер Арт” Петром Козловським.

З 2002 року він є членом Спілки художників України, а роботи автора виставляли у Франції, Чехії, Йорданії та Польщі. Частина полотен Козловського зберігаються у вітчизняних музеях, ще деякі – у приватних колекціях в Україні та закордоном.

Як давно ви берете участь у вернісажі на Андріївському узвозі?

У відритому вернісажі наше творче об’єднання експонується з  1996 року.

DSC_0160

Як би ви схарактеризували сучасну українську школу живопису?

В українській школі живопису яскраво виражені стильові впливи львівської, одеської та київської шкіл.

Також самобутня харківська школа живопису – у її представників класична, дуже стримана техніка. Окрім того, дніпровська художня школа теж має вплив на стиль і роботу українських митців.

18601255_269300076872790_1748152451_n

Які стильові й жанрові особливості експонатів цьогорічної виставки? Що нового з’явилося в роботах вітчизняних митців?

На цьогорічному вернісажі представлені роботи, які відображають події в Україні останнього часу, є до того ж багато творів на національно-патріотичну тематику.

DSC_0180

Свої картини на Андріївському зараз виставляють не тільки українці: є художники з Білорусі, Росії, Молдови, Польщі.

Сьогодні серед відвідувачів вернісажу я зустрічаю багатьох спеціалістів та колекціонерів, які шукають не просто полотно, яке можна повісити на стіну, а твір мистецтва, що стане і культурною, і фінансовою інвестицією в майбутнє.

DSC_0210

Важлива тенденція – картини хочуть купувати саме у конкретного художника, а не у дилера.

Цього року на вернісажі дуже багато робіт, які певним чином відносяться до різноманітних напрямків сучасного мистецтва. Однак, беззаперечно виставлена і класика. Наприклад, навпроти нас виставляються митці із Харкова, їх роботи – це мікс на межі поп-арту і класики.

1

Іще одна тенденція останнього часу в українському мистецтві – змістова насиченість робіт. Нині кожне полотно обов’язково має певне змістове навантаження. “Красивих картинок” стало безумовно менше.

DSC_0216

Розкажіть про свої роботи і те, що надихало на їх створення.

Пріоритетом у моїй творчості є міський пейзаж: для мене місто – це саме його архітектурний образ, силует, в якому є багато неповторних моментів. Люблю обриси Львова, Києва, Дніпра.

12

Також велику роль для мене відіграє образ дощу: у ньому я бачу багато натхнення, полюбляю гуляти під дощем просто неба.

14

У мене є роботи і з Майдану, наприклад, етюди, однак я їх не виставляю і не продаю. Ці полотна я подарував одному активному учаснику Революції.

Скажіть, а чи є він зараз сьогодні народним депутатом? 

Скажімо так, сьогодні він – людина, яка ухвалює рішення в цій країні.

Робота “Застиглий фонтан” з’явилася після прогулянки по Маріїнському парку у грудні 2013 року, під час Революції. Однак, вона зображає спокій і застиглість. “Фонтан” – це своєрідна метафора застиглого, напруженого стану суспільства перед революційним вибухом.

DSC_0146

Яку роль виставка такого типу відіграє для вас і для спільноти художників та українського арт-ринку загалом?

Сам вернісаж, атмосфера Андріївського узвозу мене завжди надихали. Тут всі одне одного знають – це такий сильний заряд енергії, після якого хочеться поїхати в студію і багато творити.

Більше того, алея художників пропонує багато щирої, відкритої творчості. Тут виставляються молоді художники, які ще не орієнтовані на комерцію. Вони передають на полотнах те, що бачать душею. Це переконує мене, що творче майбутнє України має великі перспективи.

DSC_0143

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР писав, що 19 травня у Києві відкрилася унікальна аудіовізуальна експозиція THEGAME. Складна аудіовізуальна подія поєднала картини і музику сучасних українських митців.

7 травня у столиці завершився щорічний Kyiv Art Week. У арт-заході взяли участь державні та комунальні музеї, приватні й публічні галереї та культурні центри.

Анна Андрашко

для ІНФОРМАТОРа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *