Browse By

Відеоконференція з Януковичем – це крок до його реваншу, – політолог

Повернення екс-президента України Віктора Януковича у вітчизняний медіапростір, зокрема через допит у форматі відеоконференції, може змінити його процесуальний статус та частково відродити симпатію східноукраїнського електорату.

Про це сказав політолог Леонід Кулєш у коментарі кореспонденту ІНФОРМАТОРа.

“Ні в якому разі не можна допустити відеоконференції між Віктором Януковичем та слідчими Генеральної прокуратури України.

Саме такі дії Генеральної прокуратури можуть зробити з екс-президента свідка подій 2013-2014 років, а не обвинуваченого та головного замовника злочинів на Майдані.

Після такого вчинку, правоохоронні органи можуть повернути Віктора Януковича та членів його сім’ї в публічний простір України. Відео буде записане з Ростова, а потім передане на всі центральні канали Російської Федерації.

Цей елемент пропаганди матиме вагомий вплив на проросійський електорат України. Згадаймо головні інструменти політичної маніпуляції “Партії Регіонів” – це ставка на жалість. Згадайте рекламні ролики, у яких експлуатували образи бідних, затурканих громадян, нав’язуючи такий шаблон поведінки своєму електорату.

Такий факт – це політична поразка діючої влади, вагомий крок для реваншу представників режиму Віктора Януковича, а також потужний чинник дестабілізації ситуації в Україні”, – вважає Леонід Кулєш.

Як відомо, Святошинський районний суд Києва вирішив питання про можливість проведення допиту колишнього президента Віктора Януковича за допомогою відеоконференцзв’язку 25 листопада. Його та екс-командувача внутрішніх військ Станіслава Шуляка допитають 25 листопада о 13:00.

Спочатку розгляд питання про визначення дати проведення відеодопиту Януковича та Шуляка було призначено на 24 листопада, але один з підсудних, колишніх співробітників спецпідрозділу “Беркут”, Олег Янішевський, заявив, що погано себе почуває та не зможе бути присутнім на засіданні в четвер.

За словами екс-беркутівця, він захворів і в нього висока температура. Через це суд вирішив розглянути питання на засіданні у вівторок.

“Суд постановляє змінити порядок дослідження доказів та провести допит як свідків Януковича та Шуляка у порядку відеоконференції на найближчому засіданні”, – постановили у суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *