Browse By

Як за керівництва Безлюдної “Інтер” став рупором Кремля

Нещодавно в телевізійному проекті СЕКРЕТНІ МАТЕРІАЛИ на каналі 1+1 політолог Фесенко назвав головним ідеологом проросійских акцій в Україні керівника компанії INTER MEDIA GROUP Ганну Безлюдну.

Ким є ця загадкова пані? Офіційної інформації – обмаль. Її обличчя дуже рідко з’являється на телевізійних екранах. Сторінка в фейсбуці майже порожня. Секретар з приймальної відповіла, що Ганна Віталіївна зараз перебуває закордоном. Отже матеріали для розслідування довелося брати з нечисленних публікацій, де згадувалося прізвище Безлюдної та зі слів її колишніх колег (вони, ясна річ, можуть бути необ’єктивними).

Ветерани ПЕРШОГО НАЦІОНАЛЬНОГО згадують Безлюдну, як вельми непоганого редактора інформаційних програм спочатку УТ-1, а потім УТ-3. Комерційні та менеджерські здібності були оцінені, і в 94-му році Ганна Віталіївна очолила агентство Associated Press в Україні (ніяких даних про цей період немає). А в 1997 Олександр Зінченко запросив її на ІНТЕР для створення Служби інформації. Перші три роки роботи на ІНТЕРІ були оцінені колегами по-різному. Дуже багатьох людей було звільнено. Але оновлений склад створив нову якість новин та декілька відомих телепроектів.

Завдяки цим проектам Україна дізналася імена дуже багатьох журналістів, серед яких і сьогоднішні народні депутати Ірина Геращенко та Володимир Ар’єв. Але перше «пришестя» Безлюдної на ІНТЕР виявилося недовгим. Через три роки вона звільнилася.

Старі інтерівці пояснюють це тим, що генеральний директор Олександр Зінченко дізнався, що десятки (якщо не сотні) тисяч $ за “джинсу” були привласнені Ганною Віталіївною та сьогоднішнім директором ІНТЕРА Катериною Шкуратовою. Вкрадені гроші дозволили Безлюдній створити власний продакшн ПРОФІ-ТБ. Впродовж трьох років ця агенція працювала на холдинг Віктора Пінчука. А в 2002-му році на замовлення того ж Пінчука Ганна Віталіївна почала обслуговувати політичний проект Команда Озимого Покоління.

Віктор Пінчук, фото - УНІАН
Віктор Пінчук, фото – УНІАН

Під час проведення компанії вона тісно співпрацювала з Валерієм Хорошковським та політологом Володимиром Грановським. Після того, як Олександр Зінченко залишив ІНТЕР, а другий співвласник Ігор Плужніков помер (на 46-му році при загадкових обставинах), телеканалом заволодів саме Хорошковський, а Безлюдна та Грановський очолили новостворену компанію INTER MEDIA GROUP.

Друге «пришестя» Безлюдної відзначилося звільненням майже усього творчого колективу Служби Інформації. Особливо тих людей, які разом із нею наприкінці 90-х створювали Інтер. Звільнені пояснюють це тим, що Ганна Віталіївна позбулася від тих, хто знав про її схеми розкрадання грошей. Окрім того, журналісти-новинарі звикли за часів Зінченка до відносної свободи слова, а Безлюдній періоду “другого пришестя” потрібні були слухняні виконавці.

Валерій Хорошковський, фото - ipress
Валерій Хорошковський, фото – ipress

Саме в цей час були розгорнуті активні контакти керівництва ІНТЕРА з Кремлем та РПЦ. У 2009-му році Ганна Безлюдна в Москві отримала особисту подяку від патріарха Кирила за освітлення його перебування в Україні. Власник каналу Валерій Хорошковський був примушений миритися із проросійською позицією каналу, бо насправді дуже великий вплив на медіахолдинг мав інший бізнесмен – Дмитро Фірташ.

Попри це у 2009-му році Хорошковський все ж таки насмілився звільнити Безлюдну. Терпець увірвався, коли Хорошковський дізнався про те, що Безлюдна та Грановський потайки продають ефірний час в новинах деяким партіям. Ця “парочка” вкрала кілька мільйонів доларів.

Третє «пришестя» відбулося вже після того, як на початку 2013-го року офіційними власниками каналу стали Фірташ та Льовочкін. Про позицію ІНТЕРА щодо висвітлення подій Революції Гідності нагадувати не треба. Але найцікавіше розпочалося після втечі Януковича. Інтер під керівництвом Безлюдної став головним рупором Кремля. В прайм-таймі постійно з’являються антиукраїнські серіали, концерти російських зірок чи артистів, що агітували за Януковича, а потім втекли.

Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін, фото - ipress
Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін, фото – ipress

Найбільша провокація – трансляція “Бесмертного полку”. Усі ці акції щедро оплачуються Москвою, і Ганна Віталіївна, має з цього свій ласий шматочок. (Наприклад квартира на Лазурному березі і громадянство Франції). Але тиск Росії та особиста жадібність керівника компанії не є відповіддю на усі запитання, щодо провокаційної політики каналу. Телеканал ІНТЕР немов припрошує українську владу: “Закрийте ж нас, нарешті!”. Можна припустити, що Фірташу і Льовочкіну не вигідне остаточне знищення ІНТЕРА. І Кремль навряд чи хоче втратити останній канал в Україні, на який має вагомий вплив. Єдиний, хто зацікавлений у закритті каналу, як не дивно, це Ганна Віталіївна. Через підставні фірми Катерини Шкуратової вона витягла з медіахолдингу все, що можливо, а тепер крах ІНТЕРУ зробить її великомученицею “Русского мира”. Підтвердженням цього є придбання за кошти бюджету Російської Федерації розкішної квартири в центрі Москви на імена біженок з України Ганни Безлюдної та Катерини Шкуратової. Чи не щотижневі візити Безлюдної до Москви свідчать про те, що Ганна Віталіївна веде перемовини, щодо гідного працевлаштування на новій Батьківщині.

Олег Виговский

для ІНФОРМАТОРа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *