Browse By

Європопуліст та колекціонер земельних ділянок: Кого Тимошенко називає надією “Батьківщини”

ІНФОРМАТОР розповідає про депутата від “Батьківщини”, якого Тимошенко називає надією партії.

Двом популістам і любителям голосити про “зраду” дуже важко ужитися в одному човні. Це вкотре продемонструвала Юлія Тимошенко, яка минулого тижня публічно відхрестилася від свого нещодавнього союзника Міхеіла Саакашвілі. Утім, для Юлії Володимирівни змінювати політичних союзників – це цілком нормально. Шкода тільки її вірних соратників, які повторюють усі кроки Тимошенко, а от репутацію псують в першу чергу собі.

Борець з диктатурою та прихильник Саакашвілі

Саме так не пощастило депутату від “Батьківщини” Івану Крулько. Він був одним з тих, хто зустрічав Саакашвілі на кордоні – і потім розповів про це журналістам.

“Ми командою «Батьківщини», з Юлією Тимошенко та іншими депутатами від нашої фракції, вирішили поїхати до Польщі, де перебував у цей момент Міхеіл Саакашвілі. За кілька днів до того я брав участь в Міжнародному економічному форумі, який щорічно проводиться у Польщі. Тому мені було недалеко доїхати”, – казав Крулько в інтерв’ю.

Разом з тим Крулько відзначив, що “Батьківщина” є “державницькою силою” та загалом багато разів висловлювався у типовому для депутата Верховної Ради жанрі безкомпромісного патріотизму. І тим не менш у прориві кордону та бійці з прикордонниками він не побачив нічого протизаконного та антидержавного. Навпаки, сам факт захисту кордону нацгвардійцями Крулько подавав журналістам як… диктатуру.

Іван Крулько був одним з депутатів “Батьківщини”, який зустрічав Саакашвілі на кордоні

“Я спілкувався з різними людьми біля кордону. Просто звичайні люди, які хотіли кордон проїхати. Я вам скажу, що вони дуже спокійно чекали і розуміли, що зараз, власне, йде боротьба тих, хто стоїть на правді і тих, хто хоче знову в країні побудувати диктатуру”, – пояснював депутат.

Як відомо, найбільші любителі говорити про диктатуру в Україну зібрані по той бік лінії зіткнень з ЛДНР. Утім, Саакашвілі та Тимошенко теж використовують цю лексику, хоча кожен вбачає головною жертвою диктатури себе.

…і Савченко

Взагалі, Крулько вже не вперше псує репутацію через одіозних друзів Тимошенко, які спочатку мають вигляд білих і пухнастих. Ще до історії з Саакашвілі закарпатський депутат був одним з тих, хто займався піар-кампанією “Батьківщини” навколо звільнення Савченко. Без сумніву, визволяти військовополонену – це благе діло, за яке можна тільки подякувати. От тільки для чогось робити її першим номером у списках партії, забезпечувати депутатський мандат попри непрофесійність і дивні погляди, фактично вводити у парламент людину, яка потім почне розповідати про контакти з ватажками ДНР і т.д. – здається, це було вже занадто.

Однак Крулько був у захваті і з задоволенням розповідав журналістам зворушливі історії про те, як у “Батьківщині” зустрічали Савченко з літака, відвозили до Ради, допомагали з виступами. Піар-кампанія пройшла на “ура”, а от результати – ми всі бачимо, до чого це призвело. Про свої колишні заяви щодо того, що треба звільнювати усіх російських в’язнів, Савченко швидко забула. Так само і у “Батьківщині” вже встигли пошкодувати про рішення взяти її у партію.

Крулько (другий справа) був також одним з ініціаторів прийняття Савченко у лави партії

Утім, love-story з Савченко, яка не завершилася нічим, є показовою. Сам Крулько, як і Тимошенко, теж не може визначитися з поглядами, щоразу підлаштовуючись під кон’юнктуру.

Європопуліст проти МВФ та реформ

На сайті Ради з біографії Крулька можна дізнатися про те, що він є членом міжпартійних об’єднань “Єврооптимісти”, “Україна в НАТО”, “Україні – Євроатлантичний простір” та до групи “Зі звʼязків з Європейським Парламентом”.

Разом з тим, деякі заяви єврооптиміста Крулько аж ніяк не можна назвати проєвропейськими. Судіть самі.

Коли ішлося про черговий транш Міжнародного Валютного Фонду для України, який був переданий восени минулого року і фактично дозволив залатати дірки у бюджеті, у “Батьківщині” стали будувати цілі конспірологічні теорії навколо траншу. Зокрема, Крулько говорив про те, що Україна не зможе повернути кредит, а головне – в обмін на транш Валютний фонд виставив умови, які можуть “поставити українських пенсіонерів на коліна” та інші мантри про зубожіння.

Трохи дивно чути від нібито єврооптиміста застереження про підтступний МВФ та необхідність зберегти радянську пенсійну систему. Утім, у цьому Крулько не залишився на самоті: вся його партія на чолі з Юлією Володимирівною виступила єдиним фронтом за підвищення пенсій будь-якою ціною та розкритикувала домовленності влади з МВФ. Швидше за все, для “Батьківщини” було важливо, аби надання міжнародними інституціями кредитів не сприймалося населенням як успіх Порошенко та провладної коаліції.

З парламентської трибуни Крулько розповідав про зубожіння українців та вади траншу МВФ

Однак це не єдиний випадок, коли єврооптимізм Крулька пішов у розріз із популістським спрямуванням його політсили. Іншого разу він відверто виступив проти медичної реформи, яка розроблена якраз в руслі наближення до західних стандартів та знищення неякісної безкоштовної медицини, що залишилася з радянських часів.

“«Батьківщина» не голосуватиме за так звану медичну реформу, бо вона призведе до скорочення лікарень, лікарів і зробить недоступною для мільйонів людей спеціалізовану медичну допомогу”, – заявляв Крулько.

Також він розповідав журналістам, що після запровадження реформи для багатьох українців лікування може стати недоступним, зважаючи на те, що “за даними ООН, 60% населення в Україні живе за межею бідності”.

Про те, що ця цифра перебільшена в декілька разів, говорити, мабуть, не слід.

“Правдоруб” або колекціонер земельних ділянок?

Загалом, із точними цифрами та правдивою інформацією у Крулька не склалося. Одного разу його назвали “популістом дня” у ЗМІ – за те, як він обурювався рейтингам кандидатів у президенти, де Тимошенко не відводили перше місце.

Однак за те, як Крулько захищає свою партію (вже четверту в кар’єрі), його там тим не менш люблять та цінують. До Верховної Ради він балотувався під восьмим номером у списках. До того ж, Тимошенко висунула його кандидатуру на посаді лідера молодіжного крила партії та заявила, що “цей депутат є людиною, яка уособлює майбутнє “Батьківщини”.

Також, згідно з дослідженням проекту VoxUkraine “Хто з політиків не гаяв часу на політичних ток-шоу“, журналісти назвали Крулько одним  з найбільш медійно активних політиків від “Батьківщини”. Разом з тим, присвячений особисто йому матеріал проекту має заголовок “Правдоруб від Батьківщини”, ніби журналісти не знайшли у його висловлюваннях брехні та перекручувань.

Найбільшу земельну ділянку Крулько записав на дружину

Трохи дивно, що журналістський проект, який критикує більшість політиків, поставився до Крулька так лояльно. І не помітив, наприклад, ситуації, коли депутат збрехав про те, що в Україні надаються неадресні субсидії.

Не помітили у проекті й новини про те, що у депутата від “Батьківщини” знайшли паспорт РФ, виданий в окупованому Криму. Тоді повідомлялося, що “правдоруб” Крулько прибув на місце обшуку і заважав правоохоронцям затримати свого колегу з російським паспортом.

“Депутат Іван Крулько, погрожуючи співробітникам поліції карами небесними, грубо порушуючи законні права співробітників правоохоронних органів, забрав паспорт Петра Чорного і віддав його власнику, мабуть, для того, щоб той міг скоріше сховатися на своїй другій батьківщині”, – ішлося тоді у заяві правоохоронців.

Взагалі Крулько доволі швидко забуває про свою антиросійську позицію, коли ідеться про партійні справи. Зокрема, жодне ЗМІ чомусь не згадує, що серед тридцяти помічників депутата є, наприклад, такий собі Сергій Кондратюк, який до того був помічником регіонала Лєбєдєва. Причому Кондратюк “допомагає” Крульку на постійній основі за офіційну плату.

Також у лояльних ЗМІ не тиражується інформація про те, що з 48 пунктів, озвучених у ході депутатської передвиборчої кампанії нардепа від «Батьківщини» Івана Крулька, на теперішній момент виконано всього 5, що складає 10% від загальної кількості обіцянок.

Наостанок, відзначимо, що ледь не найбільше питань викликає декларація Крулька. Навіть регіональний сайт з його малої батьківщини, Закарпаття, називає його “колекціонером земельних ділянок”. З декларації депутата можна дізнатися, що йому та його дружині належать дві квартири у Києві (загальною площею більше 200 квадратних метрів) та три земельні ділянки. У тому числі – ділянка у Херсонській області площею у 52 гектари.

Окрім цього, у власності Крулька є два дорогі автомобілі. Перший – Volkswagen Passat CC, який, як вказав депутат, він придбав за 120 тисяч гривень. Дивовижне везіння, адже, як слідує з сайту з цінами на авто, така іномарка коштує більше 800 тисяч гривень.

Також закарпатьский депутат має BMW X1. У декларації відзначається, що авто було придбане за 288 тисяч гривень. У той самий час в інтернеті вказується, що автомобіль цієї моделі коштує до 1,2 мільйону гривень. Виходить, що у декларації депутат-“правдоруб” збрехав щонайменше у декілька разів.

На цьому тлі уже навіть зареєстровані кошти (трохи більше мільйону гривень) уже не викликають зайвих запитань. І немає жодних сумнівів, що на 36-річного депутата чекає справді велике майбутнє у “Батьківщині”, якщо вже зараз він примудряється поєднувати доходи від політичної діяльності і колекціонування земельних ділянок зі справжнім популізмом в дусі кращих традицій Юлії Тимошенко.

Олег Виговський 

для ІНФОРМАТОРа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *